Technik ekonomista

Nauka trwa 4 lata

K1 - Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji
K2 - Prowadzenie rachunkowości

O nowym profilu w technikum ekonomicznym przeczytasz tutaj.

Technik ekonomista ze specjalnością menedżerską to zawód dla osób zainteresowanych bankowością, marketingiem, rachunkowością i zarządzaniem przedsiębiorstw, chcących nieustannie podnosić swoje kwalifikacje.

Kierunek ten ma na celu:

- poznanie zasad kierowania zespołami pracowniczymi i zasobami majątkowymi, na

każdym szczeblu działalności gospodarczej,

- przygotowanie absolwentów do sprawnego wykonywania różnorodnych zadań zawodowych w warunkach gospodarki rynkowej,

- uzyskanie zatrudnienia na wszystkich stanowiskach pracy w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach, na których potrzebna jest wiedza i umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości,

- przygotowanie ucznia do zarządzania funduszami Unii Europejskiej,

- nabycie umiejętności sporządzania dokumentów księgowych,

- poznanie i wykorzystanie programów z zakresu zarządzania firmą i finansami.

Technik ekonomista po nabyciu umiejętności zawodowych jest przygotowany do

samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej oraz pełnienia funkcji menedżera w przedsiębiorstwie.

Szkoła zapewnia realizację praktyki zawodowej.