Technik ekonomista finanse i bankowość

Technik ekonomista - finanse i bankowość.

Nauka trwa 4 lata

K1 - Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji
K2 - Prowadzenie rachunkowości

Absolwent kierunku Technik ekonomista ?finanse i bankowość? będzie posiadał:

- ogólną wiedzę w zakresie ekonomii i zarządzania,- wiedzę w zakresie kanonu kierunku "finanse i bankowość" wzbogaconą doświadczeniem uzyskanym w bezpośrednich kontaktach z instytucjami finansowymi lub działami finansowymi jednostek gospodarczych,

- głęboką widzę w zakresie wybranej specjalności, łatwość adaptacji wiedzy do potrzeb różnych instytucji finansowych oraz innych jednostek gospodarczych,

- umiejętności niezbędne do wykonywania pracy w instytucjach finansowych, urzędach, działach finansowych jednostek gospodarczych oraz administracji publicznej i samorządowej ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania finansami,

- umiejętność stosowania narzędzi niezbędnych do rozwiązywania problemów finansowych, w tym narzędzi pozyskiwania, analizowania i prognozowania informacji, szczególnie przy użyciu komputerów,

- umiejętność formułowania opinii dotyczących problemów związanych z finansami w skali makro i mikroekonomicznej,

- świadomość odpowiedzialności etycznej i społecznej związanej z wykonywaniem zawodu związanego w zakresie szeroko rozumianych finansów.

Zajęcia będą odbywały się w oparciu o nowy program nauczania, który jest innowacją pedagogiczną napisaną specjalnie dla kształcenia na nowym kierunku.

Większość przedmiotów zawodowych odbywać się będzie z podziałem na grupy w celu efektywniejszej pracy. W programie przewidziano cotygodniowe lekcje bankowości w wybranym banku znajdującym się w Wieluniu.

Praktyki zawodowe 4 tygodniowe uczniowie będą również odbywali w oddziałach banków na terenie miasta Wielunia i okolic.