Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Filtr
 • Integriada 2017

  Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

  28 września 2017 r. miała miejsce kolejna Integriada w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu.

  Oficjalnie przyjęliśmy w szeregi społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych.

  Więcej o wydarzeniu na szkolnym facebook'u.

   

 • Ubezpieczenie uczniów

  Informujemy, że składka na ubezpieczenie w roku szkolnym 2017/2018 wynosi 44 zł.

  Składka ta nie jest obowiązkowa.

  Szczegóły POLISY COMPENSA w załączniku.

  Formularz zgłoszenia szkody pobierz.

   

   

 • "Zdolny uczeń - świetny student"

  Nasza szkoła przystępuje do programu Uniwersytetu Łódzkiego "Zdolny uczeń - świetny student" Jest to nowy program skierowany do uczniów zdolnych, mających sprecyzowane zainteresowania i pasje naukowe. Udział w programie zapewnia uczniom między innymi: - udział w wybranych zajęciach i badaniach oraz seminariach - stałą współpracę z pracownikami naukowymi - indywidualne konsultacje.

  Osoby zainteresowane udziałem w programie prosimy o złożenie do poniedziełku 25 września, wypełnionego formularza zgłoszeniowego do Pani Edyty Niciejewskiej.

   

 • Biznesowa Gra Miejska

  Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

  W dniu 20 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biznesowej Grze Miejskiej.
  W trzyosobowych grupach wyruszyli zdobywać doświadczenia ekonomiczno-logistyczne. Nie przeszkadzała nawet pogoda.
  Zwycięzcami okazali się: Dominika Nowak, Patrycja Stanek i Klaudia Szymańska przedstawicielki klasy III TF, którym serdecznie gratulujemy.
  Dziękujemy młodzieży za wzorową postawę i zabawę fair play, a partnerom lokalnym za współpracę i poświęcony czas.

 • Sukces Piotra Piasty

   

  Kolejny sukces Piotra Piasty z klasy 2TL2! Pod koniec wakacji naszemu Królowi Stoppie udało się zająć 5 miejsce podczas międzynarodowych zawodów MTBstunt Grand Prix w Wodzisławiu Śląskim. Piotr miał okazję zmierzyć się z najlepszymi z całego świata. Jesteśmy dumni, że mamy takiego sportowca w gronie naszych uczniów. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

   

 • Stypendia Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego

  Fundacja na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego ogłasza rozpoczęcie naboru wniosków na programy stypendialne:

  "Równe szanse"
  "Sportowiec"
  "Talenty"

  Wszystkie informacje i dokumenty znajdują się tutaj.
   
   
   
 • Stypendium Fundacji Efekt Motyla

  Stypendium Fundacji Efekt Motyla przeznaczone jest dla uczniów z terenu całej Polski zdolnych i zmotywowanych do nauki, których trudna sytuacja materialna utrudnia zdobywanie wiedzy.

  Celem stypendium jest wspomaganie edukacji młodych ludzi, rozbudzanie ambicji i przedsiębiorczości. Stypendia w wysokości 300 zł na miesiąc przyznawane są przez kolejne 10 miesięcy roku szkolnego. Ponadto dla Stypendystów organizowany jest także wyjazd motywacyjny do Warszawy w dniach 13-15.10.2017r. połączony z warsztatami rozwojowymi.

  Warunki formalne, jakie należy spełnić:
  - zamieszkanie na wsi
  - uczęszczanie do VII i VIII klas szkoły podstawowej / szkoły ponadgimnazjalnej (liceum, technikum, branżowa szkoła)
  - trudna sytuacja materialna  - złożenie poprawnie wypełnionego wniosku o przyznanie stypendium w terminie 4-17 września 2017r. wraz ze skanem świadectwa szkolnego za rok 2016/17.

  Wniosek o przyznanie stypendium

  Informacje o naborze do stypendium

   

 • Narodowe czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

  6 września b. r. nasza szkoła włączy się po raz drugi w polską akcję społeczną propagującą znajomość literatury narodowej. Jej celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę i wzmacnianie narodowej tożsamości.

  Na przerwach międzylekcyjnych od godziny 8.45 do 12.30 usłyszymy obszerne fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego - najsłynniejszego utworu powstałego na kanwie autentycznego wydarzenia – wesela poety i dramaturga Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, chłopką z podkrakowskich Bronowic. Prapremiera sztuki odbyła się 16 marca 1901 roku w Teatrze Miejskim w Krakowie. W tym samym roku w Krakowie Wesele zostało opublikowane po raz pierwszy. Dramat Wyspiańskiego został dotychczas przetłumaczony na ponad 10 języków. W języku polskim ukazało się ponad 120 wydań książki.

  Serdecznie zapraszamy w najbliższą środę do wysłuchania fragmentów dzieła!!!

   

. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu