Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Filtr
 • Uczymy się od najlepszych

  W dniu 01.03.2017 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty florystyczne pod kierunkiem Mistrza Florystyki Grzegorza Pagacza, który jest pierwszym w Polsce absolwentem prestiżowej szkoły florystyki przy Pałacu Buckingam w Londynie oraz florystki pani Krtystyny Krawczyk.

  15 osobowa grupa młodzieży z klas technikum architektury krajobrazu miała możliwość wykonywania kompozycji kwiatowych pod okiem naszych gości. Były to kolejne zajęcia poszerzające wiedzę i umiejętności naszych uczniów.

 • VII finał Expo Sweet 2017

  1 marca 2017 r. odbył się VII finał Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych Expo Sweet 2017. Uczestniczyło w nim 12 zespołów wyłonionych spośród  blisko 50 szkół w Polsce. Eliminacje odbyły się w październiku 2016 r.

  Tematem finału Mistrzostw był „WISŁA RZEKA WSZYTSKICH ZIEM POLSKICH, RZEKA NASZYCH DZIEJÓW”. Na wyżej wymieniony temat każdy startujący zespół miał do przygotowania dwa identyczne torty deserowe jednopoziomowe o 1200 g – 2000 g (każdy) oraz deser na talerzu (deser w ilości 8 sztuk), nawiązujące do tematu Mistrzostw. Jeden z tortów przeznaczony był wyłącznie do prezentacji odpowiednio udekorowany, a drugi do degustacji.

  Naszą szkołę w ww. finale reprezentowali uczniowie z kl. III Zc: Kamila Glądała i Michał Szwarczewski , którzy wykonali  torty i desery nawiązujące do tematu.
  Osobą koordynującą przygotowania z ramienia szkoły i opiekunem uczniów w trakcie finału była Pani Agata Stefaniak.

  Oceny prac konkursowych dokonywali wykwalifikowani sędziowie z Polski. Kryteria oceny obejmowały: kreatywność, estetykę prezentacji, strukturę i złożoność kompozycji tortów oraz deserów, nawiązanie do tematu  pracy poprzez dobór odpowiednio wykonanych elementów dekoracyjnych oraz organizację i czystość na stanowisku pracy.

  Nasi uczniowie zajęli X miejsce w klasyfikacji ogólnej. Serdecznie gratulujemy.

   

 • Informatyczny Kod da Vinci

  1 marca 2017r. w naszej szkole odbył się pierwszy konkurs pt. „Informatyczny Kod da Vinci”. Rękawice podjęli czterej uczniowie: Szymon Gawłowski 2 TL2, Bartosz Matera 3 TL1, Patryk Zarębski 3 TL1 i Paweł Nowakowski 4 TL.
  Zagadki informatyczne prowadzące po naszej szkole i sprawdzające wiedzę informatyczną oraz logiczne myślenie, doprowadziły zwycięzcę do swej upragnionej nagrody. Zwycięzcą o włos został Bartosz Matera z klasy 3 TL1 przed Patrykiem Zarębskim z tej samej klasy (przypadek?). Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i zapraszamy do kolejnej edycji.

 • Zawodowcy na start!

  Od piątku 24 lutego 2017 r. dwie grupy uczniów z klas o profilu technik logistyk biorą udział w specjalistycznych kursach: „Bezpieczny łańcuch dostaw” oraz „Zarządzanie łańcuchem dostaw”. Kursy są elementem programu „Zawodowcy XXI”, który realizuje Zespół Szkół nr 1.

  Oprócz wymienionych kursów uczestnicy projektu odbędą 4-tygodniowy płatny staż, odbędą zajęcia z doradztwa zawodowego oraz wezmą udział w innych kursach m.in. kurs obsługi wózka widłowego czy pilotażu bezzałogowego statku powietrznego.

  Życzymy owocnej pracy.

   

 • Program ograniczania niskiej emisji

  24 lutego 2017 r. uczniowie klasy 3 TL1 oraz 3 TA rozdawali maski antysmogowe  w ramach akcji zorganizowanej przez EWE Energia i Urząd Miejski w Wieluniu. Akcja była elementem Programu Ograniczania Niskiej Emisji, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczeń powietrza. To właśnie opalane niskiej jakości węglem „kopciuchy” w domach, są głównym źródłem smogu, o którym ostatnio dyskutuje cała Polska.

   

 • Mateusz Bernasiński w finale konkursu "Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę"

  Tym razem z losami Wyklętych zmierzyli się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatów wieluńskiego, pajęczańskiego, wieruszowskiego, sieradzkiego i zduńskowolskiego, konkurs odbył się w poniedziałek, 6 lutego 2017 roku o godzinie 11.00 w budynku Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego SPSK im. Teodora Kubiny w Wieluniu.
  Wzięło w nim udział 51 osób, w tym trzech uczniów Zespołu Szkół nr 1: Mateusz Bernasiński, Bartosz Mamzer i Adrian Kamieniak.
  Ostatecznie V miejsce zajął Mateusz Bernasiński i przeszedł do finału.
  Jak widać i ekonomista może świetnie znać i pasjonować się historią.
  Wyłonieni laureaci z trzech konkursów regionalnych zmierzą się w finale wojewódzkim,
  który odbędzie się 6 marca 2017 roku o godzinie 11.

   

 • Targi Edukacyjne 2017

  Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

  Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie nas na Targach Edukacyjnych.

  Pozdrawiamy wszystkich gimnazjalistów, których gościliśmy i czekamy na Was 21 marca w ZS1 na Salonie Gimnazjalistów.

  Obejrzyjcie zdjęcia.

 • Sukces Mateusza Leśnikowskiego

  https://1.bp.blogspot.com/-80ra1qCsmVA/WKCrahwwSKI/AAAAAAAAEfg/8XwX-BTkU-kCUOrloFeD8O0NSyw7yyh7ACLcB/s1600/20170209_140029.jpg

  Miło nam poinformować, że Mateusz Leśnikowski, uczeń klasy 3 Zmz2, został wicemistrzem Polski w LXVI Turnieju Złota Kielnia na Targach Budma w Poznaniu.

  Gratulujemy!!!!!

 • Ogłoszenia o pracę

. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu