Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Filtr
 • Szkolnictwo zawodowe - perspektywy rozwoju

  W dniach 23 i 24 listopada 2017 r. odbywa się przygotowane w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu dwudniowe seminarium naukowe  pt. „Szkolnictwo zawodowe - perspektywy rozwoju”. W seminarium biorą udział dyrektorzy i kierownicy kształcenia praktycznego oraz nauczyciele z całej Polski.  Współorganizatorem wydarzenia jest Główna Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani”.

   

 • Konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenów przestrzeni publicznej


  Urząd Miejski w Wieluniu ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenów przestrzeni publicznej. Przedmiotem konkursu jest:

  Fragment zieleni przy pomniku Bohaterów Powstania Styczniowego - lasek miejski w Wieluniu.

  W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. Pełna informacja o warunkach uczestnictwa w konkursie w regulaminie oraz u nauczycieli architektury krajobrazu. Niezbędne materiały konkursowe do pobrania w sekretariacie szkoły.

  Termin składania prac konkursowych upływa 15 grudnia 2017 r.

  Dokumenty do pobrania

   

 • Zaproszenie na spotkanie autorskie

   

 • Gra Zawodowców

  Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

  17 listopada 2017r. w naszej szkole odbyła się GRA ZAWODOWCÓW.
  W grze uczestnikami byli gimnazjaliści, którzy mogli poprzez zabawę i przygotowane zadania, zapoznać się z każdym kierunkiem kształcenia.
  Gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

   

 • XIX Edycja Programów Stypendialnych Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego

  Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

  16 listopada 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu wręczono stypendia Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego. W wydarzeniu wzięli udział sponsorzy, stypendyści wraz z rodzicami oraz przedstawiciele władz samorządowych i dyrektorzy placówek oświatowych.

  W tym roku stypendia w ramach różnych programów otrzymało łącznie 38 osób. W tej grupie znalazło się 7 uczniów naszej szkoły, co nas bardzo cieszy, są to:
  1. Patrycja Adamiak – ZS nr 1 w Wieluniu klasa 3 TL1
  2. Katarzyna Kaleta – ZS nr 1 w Wieluniu klasa 3 TE
  3. Krzysztof Pakuła – ZS nr 1 w Wieluniu klasa 4 TF
  4. Krzysztof Marcinkowski – ZS nr 1 w Wieluniu klasa 4 TF
  5. Monika Kalemba- ZS nr 1 w Wieluniu stypendium specjalne Wielton S.A. klasa 1 TE
  6. Sandra Bralińska - ZS nr 1 w Wieluniu klasa 1 TL
  7. Marta Glapa - ZS nr 1 w Wieluniu klasa 1 TL
  Oprawę muzyczną uroczystości przygotował zespół „Krótkie spięcie”.

  Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy.

 • Zapraszamy do udziału w konkursie

   

 • Ciekawe spotkania z ciekawymi ludźmi

  13 listopada 2017 w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Ciekawe spotkania z ciekawymi ludźmi". Spotkania te mają na celu ukazanie historii w sposób wykraczający poza wiedzę podręcznikową. Jako pierwszy zaproszenie przyjął Pan dr Damian Langner-pracownik Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Tematem wykładu połączonego z prezentacją był: "Średniowieczny Wieluń jakiego nie znacie". Młodzież z dużym zainteresowaniem uczestniczyła w spotkaniu, a szczególnie w części, w której omówione zostały elementy tortur stosowane w średniowiecznym Wieluniu.

   

   

 • Rekonstrukcja historyczna

  Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

  10 listopada 2017 r. na boisku szkolnym została zaprezentowana inscenizacja z wykorzystaniem wozów bojowych oraz broni hukowej dotycząca epizodu rozbrojenia garnizonu niemieckiego w Warszawie w 1918 roku.

  Inscenizację przygotowała grupa rekonstrukcyjna GHR "Powstaniec Śląski".

   

 • Szkolny Konkurs Znajomości „Granicy” Zofii Nałkowskiej

  Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie na temat znajomości książki Zofii Nałkowskiej pt. „Granica”, który odbędzie się 4 grudnia 2017 roku w sali 102 o godzinie 9.50.

  Chęć uczestnictwa w konkursie prosimy zgłaszać do 27 listopada b.r. (poniedziałek) nauczycielom języka polskiego.

   

   

 • Początek zagranicznych wyjazdów

  Zdjęcie użytkownika Magdalena Kabała. 

  Rozpoczęły się praktyki dla klas III TE i III TZ. W ramach projektu Education is a choice - exchange experiences 4, 14 osób odbywa praktyki w Bolonii we Włoszech. Wszyscy szczęśliwie dotarli na miejsce. Pozdrawiamy.

   

 • Kolejna szkolna akcja "ZNICZ" za nami

  W okresie poprzedzającym uroczystość Wszystkich Świętych, wolontariusze ZS nr 1 wraz z opiekunami zorganizowali akcję sprzątania najbardziej zaniedbanych grobów znajdujących się na terenie Wielunia. Ogromne zaangażowanie uczniów pozwoliło na odwiedzenie cmentarzy: parafialnego, żydowskiego oraz ewangelickiego w Wieluniu, a także Pomnika Bohaterów Powstania Styczniowego.
  Młodzież z ogromnym zapałem wykonywała prace porządkowe oraz zapaliła znicze.

   

 • Dzień Rozrzutności

  Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

  31 października obchodzimy w naszej szkole Dzień Rozrzutności. To czas, kiedy każdy może dać się ponieść zakupowemu szałowi bez wyrzutów sumienia. Dzisiejsze przedsięwzięcie organizowane jest przez klasę III TE. To już druga edycja ogólnopolskiej akcji, w którą włączyła się nasza młodzież.

. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu