Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Filtr
 • Bilet do Brukseli  28 listopada 2016 r. uczniowie klasy III TF wraz z wychowawcą odebrali w Łodzi nagrodę główną w konkursie na Najbardziej Kreatywną Klasę Województwa Łódzkiego.

 • Przygoda z teatrem klasy II TA  25 listopada 2016 r. uczniowie klasy II TA przeżyli teatralną przygodę oglądając spektakl "Dziady" w Teatrze Śląskim w Katowicach. Później, wkraczając na proscenium, z innej perspektywy poznali pracę aktorów.

 • Stypendium dla Patrycji Adamiak  Patrycja Adamiak
  została stypendystką Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego.

  Gratulujemy!

 • Docenieni za innowacje pedagogiczne
  22 listopada 2016 r. pani dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu Elżbieta Urbańska-Golec odebrała z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty ?Dyplom uznania za innowacyjną działalność edukacyjną?.

  Tylko trzy szkoły z województwa łódzkiego zostały docenione w ten sposób na Ogólnopolskich Targach Edukacyjnych w Kielcach, organizowanych m.in. przez Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego. Kryteriami nominacji było wprowadzenie innowacji pedagogicznych oraz sposób organizacji kształcenia zawodowego. W naszej szkole realizowane są dwie innowacje kierunkowe - finanse i bankowość dla technika ekonomisty oraz obsługa nieruchomości dla technika budownictwa. Ponadto kształcenie w zawodzie technik-logistyk w części teoretyczno-zawodowej prowadzone jest w ramach kolejnej innowacji pod nazwą Wirtualne laboratoria, natomiast kształcenie zawodowe praktyczne odbywa się w ramach Warsztatów, których organizacja ma charakter komercyjny.

  Wszystkie te elementy, jak również bardzo szeroka współpraca z firmami w Polsce oraz wysoka jakość realizowanych programów ze środków UE przyczyniły się do wyróżnienia, z którego jesteśmy dumni?

 • Konkurs "Quo vadis".

 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

  Wiktoria Kuźnik, uczennica klasy IV TE, została stypendystką Prezesa Rady Ministrów.

  Gratulujemy.

 • 21.11 Dzień Życzliwości

  Z czym kojarzy się życzliwość? Na myśl przychodzi nam uśmiech, a więc 21 listopada w naszej szkole chcemy zobaczyć same uśmiechnięte buzie :)

  W planach mamy:

  - konkurs "selfie z emotkami"- emotki będą umieszczone (gdzieś naklejone) na terenie szkoły, osoba, która pokaże selfie jako pierwsza, otrzyma 'godzinę bez pytania', emotionków będzie kilka, a selfie należy pokazać przedstawicielowu SU, który będzie w tym dniu stacjonował przy lustrach.

  -klasowe 'selfie z uśmiechem'- po klasach będą chodzić przedstawiciele samorządu i będą robione zdjęcia, zachęcamy do ciekawych i niekonwencjonalnych przebrań, najlepsze zdjęcie wygrywa 'dzień bez pytania' dla całej klasy

  -sprzedaż ciast- Członkowie SU będą sprzedawali pyszne ciasta, które na pewno wywołają uśmiech na Waszych twarzach :)

  Zachęcamy do zabawy

 • Kultura Bezpieczeństwa

  17 listopada 2016 r. zostały ogłoszone wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt "Kultura Bezpieczeństwa" organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy - Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi. Na konkurs wpłynęły 94 prace konkursowe wykonane przez 87 uczniów z 34 szkół ponadgimnazjalnych.
  Nasza uczennica Kamila Glądała z klasy III cukiernik została jedną z 4 laureatów i otrzymała nagrodą specjalną (dyplom, tablet z nawigacją).

  Uczennica wykonała pracę manualną z masy cukrowej z zakresu kultury bezpieczeństwa w budownictwie, która zachwyciła nie tylko Kierownictwo OIP w Łodzi, ale również innych uczestników konkursu. Praca uczennicy będzie pokazywana na różnych prelekcjach i spotkaniach organizowanych przez OIP w Łodzi. Została również umieszczona na okładce kalendarza OIP w Łodzi na 2017 r. Serdecznie gratulujemy!

   

 • Maraton Logistyczny

  17 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się Maraton Logistyczny. Był to konkurs wiedzy o logistyce, o charakterze gry miejskiej. W zawodach uczestniczyli uczniowie klas technik logistyk. Zadania dotyczyły: lokalizacji lotnisk i przebieg autostrad w Polsce, planowania tras przerwowych, formowania jednostek ładunkowych, oznaczenia ładunków i pojazdów oraz infrastruktury magazynowej. Aby znaleźć kolejne zadanie uczestnicy musieli poprawienie odpowiedzieć na zakodowane w postaci QR Kodu pytanie.

  Teleturniej przygotowała klasa 3 TL1 pod opieką pani Karoliny Goździk i Magdaleny Sobierackiej.

   

 • Koncert z okazji Święta Niepodległości


  10 listopada 2016 r. w naszej szkole świętowaliśmy Odzyskanie Niepodległości. Odbył się okolicznościowy apel, na którym wystąpiła Orkiestra Dęta z Dzietrzkowic pod batutą Damiana Janasa oraz szkolny zespół "Krótkie spięcie". Koncerty dały nam wiele wrażeń i z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.

 • Awans do finału Expo Sweet 2017

   

  Z radością informujemy, że 9 listopada 2016 r. uczniowie z kl. III cukiernik Kamila Glądała i Michał Szwarczewski zostali zakwalifikowani do Finału VII Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych Expo Sweet 2017, które odbędą się w trakcie targów EXPO SWEET 2017 w Warszawie 1 marca 2017 r.
      Aby wziąć udział w eliminacjach uczniowie opracowali recepturę i technologię wykonania tortu wraz z dekoracją na temat: ?WISŁA RZEKA WSZYSTKICH ZIEM POLSKICH, RZEKA NASZYCH DZIEJÓW?.
       Jury, składające się z Mistrzów Cukiernictwa - na podstawie dostarczonego materiału (opis technologiczny, receptura, zdjęcia pracy) - wybrało 12 prac z całej Polski, które zostały zakwalifikowane do udziału w finale. Uczniów przygotowywała pani Agata Stefaniak.

   

 • Bruksela przed Nimi?.

  W piątek 28.10.2016r. zakończyło się głosowanie w konkursie ?Kreatywna klasa województwa łódzkiego? organizowanego przez Dziennik Łódzki. Uczniowie naszej szkoły trzeci raz wygrali ten konkurs. Tym razem klasa III TF zdobyła tytuł Kreatywnej klasy województwa łódzkiego, zdobywając ponad 107 tysięcy głosów! I to właśnie ich współorganizator plebiscytu- europoseł Jacek Saryusz-Wolski zabierze na wyjazd studyjny do Brukseli, połączony ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego.
  Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy oddali głosy na nich w plebiscycie. Ogromny szacunek dla Anagry Łódź zdobywców II miejsca.

  Gratulujemy?.

 • Znicz

   

  W dniach 27-28 października 2016 r. młodzież z naszej szkoły brała udział w corocznej akcji "Znicz". Wraz z opiekunami pomagaliśmy wszystkim chętnym w uporządkowaniu grobów swoich bliskich. Dodatkowo posprzątaliśmy równiez groby zaniedbane oraz takie, o których niewielu już pamięta.

. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu